Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Vipperød Menighedsråd

 

 

Bente Appel Esbensen
(Formand)

Tjebberupvej 35, 4300 Holbæk
Tlf.: 25 54 08 28
E-mail: bente@kirkevip.dk

Bodil Kirk Sørensen
(Næstformand) 

Møllervænget 31, 4390 Vipperød
Tlf.: 59 18 24 50
E-mail: bodil@kirkevip.dk 

Inga Andersen
(Kontaktperson) 

Vipperød Bakke 14 , 4390 Vipperød
Tlf.: 24 48 35 40
E-mail: inga@kirkevip.dk 

Hans Thor Olsen
(Kirkeværge)

Strædesbakken 4, 4300 Holbæk
Tlf.: 21 68 39 85
E-mail: hans-thor@kirkevip.dk

Jimmy Emil Pedersen
(Kirkeværge)

Ryttervænget 2, 4390 Vipperød
Tlf.: 53 31 50 18
E-mail: jimmy@kirkevip.dk

Anne Munk Larsen
(Kasserer)

Sandbakkevej 33, Kongstrup, 4390 Vipperød
Tlf.: 21 96 75 14
E-mail: anne@kirkevip.dk

 

Bent Sass 

Jægervænget 8, 4390 Vipperød
Tlf.: 50 93 38 23
E-mail:  bent@kirkevip.dk

Vibeke Wass

Stillidsvej 23
Tlf.: 61 65 02 62
E-mail: vibeke@kirkevip.dk

Sophie Juel
(Kirkebogsførende sognepræst)

Æblehaven 49, 4390 Vipperød 
Tlf.: 29 68 27 50 - E-mail: sophie@kirkevip.dk
Fri om mandagen
 

Lene Funder
(Sognepræst)
 
Tlf: 30 35 26 61 - E-mail: lene@kirkevip.dk
Fri om fredagen

Detlef von Holst
(Provst og sognepræst)

E-mail: detlef@kirkevip.dk 
Fri om fredagen
 

 

Menighedsrådets møder

Menighedsrådsmøder er offentlige og dermed åbne for alle, der har lyst til at høre, hvad rådet arbejder med. Find datoerne i kirkebladet eller herunder.

Menighedsrådsmøder afholdes i Vipperød Sognegård, Asmindrupvej 52, 4390 Vipperød.