Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Vipperød Menighedsråd

 

 

Bente Appel Esbensen
(Formand)

Tjebberupvej 35, 4300 Holbæk
Tlf.: 25 54 08 28
E-mail: bente@kirkevip.dk

Bodil Kirk Sørensen
(Næstformand) 

Møllervænget 31, 4390 Vipperød
Tlf.: 59 18 24 50
E-mail: bodil@kirkevip.dk 

Inga Andersen
(Kontaktperson) 

Vipperød Bakke 14 , 4390 Vipperød
Tlf.: 24 48 35 40
E-mail: inga@kirkevip.dk 

Hans Thor Olsen
(Kirkeværge)

Strædesbakken 4, 4300 Holbæk
Tlf.: 21 68 39 85
E-mail: hans-thor@kirkevip.dk

Jimmy Emil Pedersen

Ryttervænget 2, 4390 Vipperød
Tlf.: 53 31 50 18
E-mail: jimmy@kirkevip.dk

 

Anne Munk Larsen
(Kasserer)

Sandbakkevej 33, Kongstrup, 4390 Vipperød
Tlf.: 21 96 75 14
E-mail: anne@kirkevip.dk

Bent Sass 

Jægervænget 8, 4390 Vipperød
Tlf.: 50 93 38 23
E-mail:  bent@kirkevip.dk

 

 

Wini Maj Bjørneboe Olesen

Claus Norbysvej 16, 4300 Holbæk
Tlf.: 28 30 62 27
E-mail:  wini@kirkevip.dk

Jon Skjold Henriksen

(Kirkebogførende sognepræst)

 

Cecilie Ahlmann Raaberg

(sognepræst)

Detlef von Holst
(Provst og sognepræst)

 

 

Menighedsrådets møder

Menighedsrådsmøder er offentlige og dermed åbne for alle, der har lyst til at høre, hvad rådet arbejder med. Find datoerne i kirkebladet eller herunder.

Tirsdag den 21. februar 2023 kl. 18.45

Tirsdag den 21. marts 2023 kl. 18.45

Torsdag den 27. april 2023 kl. 18.45

Trisdag den 23. maj 2023 kl. 18.45

Onsdag den 21 juni 2023 kl. 18.45

Menighedsrådsmøder afholdes i Vipperød Sognegård, Asmindrupvej 52, 4390 Vipperød.